Lajme

Lajmet e fundit nga Fauna Agrogroup

Faza e dytë e vaksinimit të kafshëve…

0
31 Tet 2018

Tërbimi është një prej sëmundjeve më të rrezikshme për kafshët dhe njeriun. Burimi kryesor i tërbimit janë dhelprat. Infeksioni. Continue reading

Dita botërore kundër sëmundjes së tërbimit

0
26 Sht 2018

Dita botërore kundër sëmundjes së tërbimit Continue reading

Të shtunën fillon faza e parë e dezinsektimit…

0
22 Qer 2018

Të shtunën më 23 qershor nga ora 20:00 fillon faza e parë e dezinsektimit hapësinor në qytetin e Gjilanit. Continue reading

Nis kampanja për "Menaxhimin dhe kontrollin…

0
30 Maj 2018

Qentë endacakë janë një problem mjaft aktual për shoqërinë sepse mund të bartin sëmundje të ndryshme dhe paraqesin rrezik. Continue reading

Faza e parë e vaksinimit të kafshëve…

0
28 Maj 2018

Tërbimi është një prej sëmundjeve më të rrezikshme për kafshët dhe njeriun. Burimi kryesor i tërbimit janë dhelprat. Infeksioni. Continue reading

Gjilani do të realizoj edhe fazën e katërt…

0
21 Gsh 2017

Komuna e Gjilanit, në orët e mbrëmjes së ditës së nesërme më 22.08.2017 do të nis fazën e katërt të dezinsektimit hapësinor. Continue reading

Dezinsektimi hapësinorë i qytetit të…

0
16 Qer 2017

Dezinsektimit hapësinorë i qytetit të Gjilanit, faza e parë 2017. Continue reading

Repelimi i kafshëve në zonat e rrezikuara…

0
10 Kor 2015

Repelimi i kafshëve në zonat e rrezikuara nga rriçrat, projekt i financuar nga Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë, që implementohet. Continue reading